knight
23 بهمن 1401 - 20:28

یک محکوم از قصاص نفس در بوشهر رهایی یافت

بوشهر- رئیس کل دادگستری استان بوشهر از رهایی یک محکوم از قصاص نفس پس از هشت سال با تلاش اعضای شورای حل اختلاف بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهرانگیز عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام خبر رهایی یک محکوم از قصاص نفس، اظهار کرد: این زندانی محکوم پس از هشت سال با جلب رضایت اولیای دم توسط تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف بوشهر و زندان مرکزی بوشهر از اجرای حکم قطعی قصاص نفس رهایی یافت.

وی افزود: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و شورای حل اختلاف زندان مرکزی بوشهر و مسئولان قضائی، معتمدان و بخشش و بزرگواری اولیای دم، پرونده این زندانی پس از گذشت هشت سال به سازش منجر شد و محکوم از قصاص نفس رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بر نهادینه کردن فرهنگ ارزشمند دینی صلح و سازش تاکید کرد و گفت: در سال جاری ۱۸ نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس استان بوشهر از قصاص رهایی و به دامان خانواده و اجتماع بازگشته‌اند.

مهرانگیز عنوان کرد: در حال حاضر نیز تعدادی از محکومان به قصاص نفس در زندان‌های استان بوشهر منتظر عفو و بخشش و گذشت اولیای دم هستند که انتظار می‌رود این افراد با رأفت، گذشت و بخشش با عمل خداپسندانه خود جان دوباره‌ای به این محکومان هدیه دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1034823