knight
08 بهمن 1401 - 10:14

اختصاص سهمیه ویژه برای ورود حافظان قرآن به دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان از اختصاص سهمیه ویژه برای ورود داوطلبان به دانشگاه فرهنگیان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی موسسه قرآنی بیت‌الاحزان، رضا مراد صحرایی در نشست بررسی طرح‌های قرآنی دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: این دانشگاه در حال حاضر اجرای طرح‌های مختلف قرآنی را در دست اقدام دارد که برخی از آن با همکاری موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان در حال اجراست.

وی با قدردانی از فعالیت‌های شایسته موسسه قرآنی بیت الاحزان در بخش‌های مختلف فرهنگی و قرآنی به ویژه تربیت حافظان کل قرآن گفت: در دانشگاه فرهنگیان نیز آماده اجرای طرح‌های حفظ قرآن برای دانشجویان هستیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با تاکید بر اینکه توجه به امور قرآنی در اولویت اصلی برنامه‌های این دانشگاه است خاطرنشان کرد: از هر طرح قرآنی در زمینه‌های مختلف که توسط تشکل‌های و مجموعه‌های قرآنی باشد حمایت می‌کنیم.

صحرایی بیان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در پذیرش دانشجویان اهتمام ویژه‌ای به جذب دانشجو معلمان حافظ قرآن داریم و برای آن امتیاز در نظر گرفته شده و در مصاحبه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: این آمادگی را داریم که حافظان کل قرآن را در رشته‌های اختصاصی مورد نیاز جذب کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان همچنین در سخنان خود از اجرای طرح هر معلم یک مربی قرآن به ویژه معلمان ابتدایی خبرداد و افزود: این مهم نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در ترویج فعالیت‌های قرآنی در مدارس داشته باشد.

شاهسونی مدیرموسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علی‌ها به تشریح اجرای طرح مدارس تخصصی حفظ قرآن همراه با تحصیل پرداخت.

وی گفت: این طرح در حال حاضر در برخی از مدارس استان فارس در حال اجرا است و با اجرای آن در یک طرح پنج ساله در کشور می‌توان به تربیت سالانه بیش از 30 هزار حافظ قرآن دانش آموز دست یافت.

عضو شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور بیان کرد: بدون شک بخش زیادی از این دانش آموزان در آزمون‌های ورودی دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده و با استعداد‌های که دارند می‌توانند وارد این دانشگاه شوند و این نیز خود تاثیر بسزایی در پرورش معلمان آینده و دانش آموزان دارد.

مدیر موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علی‌ها همچنین برای اجرای طرح‌های مختلف قرآنی در دانشگاه فرهنگیان اعلام آمادگی و از توجه مسئولان این دانشگاه به ترویج برنامه‌های قرآنی قدردانی کرد.

براساس این گزارش، در این نشست مرتضی خدمتکار مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و محمد حسین فریدونی مشاور دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور نیز با قدردانی از فعالیت‌های موسسه قرآنی بیت الاحزان بر لزوم اجرای طرح‌های قرآنی و تاثیر گذار در بیان جامعه دانشگاهی از جمله دانشگاه فرهنگیان تاکید کردند.

همچنین حجت‌الاسلام محمد تقی مبشری سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی و سیده فاطمه موسوی مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور نیز به ارائه توضیحاتی درباره اجرای برنامه‌های مختلف قرآنی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان کشور پرداختند.

انتهای پیام/424/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001865