knight
05 دی 1401 - 11:31

برنامه‌های مناسبتی باید منتج به درس گرفتن و معرفت بیشتر شود

بوشهر - دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر با تاکید بر افزایش معرفت و شناخت از اهل بیت پیامبر(ص) و معصومین گفت: برنامه‌های مناسبتی باید منتج به درس گرفتن و معرفت بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین کارگر صبح دوشنبه در مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار داشت: این مناسبت‌ها فرصت خوبی است تا درس بگیریم و دانش خود را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: این مراسم و برنامه‌های سوگواری منتج به درس گرفتن و محبت بیشتر می‌شود و پیروی را در پی خواهد داشت؛ پیروی زمانی رخ می‌دهد که شناخت کافی وجود داشته باشد.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر با تاکید بر اینکه شیعیان باید شناخت کافی را از حضرت فاطمه زهرا (س) داشته باشند، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) و خانواده ایشان نجات‌دهنده مردم هستند.

وی ادامه داد: پس از رحلت پیامبر گرامی اسلامی حضرت محمد (ص) اتفاقاتی روی داد که بسیار درس‌آموز بود؛ البته این درس‌ها برای کسانی است که می‌خواهند به شناخت برسند و درس بیاموزند.

کارگر فاصله بین غدیر تا رحلت پیامبر اسلام را ۷۰ روز عنوان کرد و ادامه داد: پس از رحلت پیامبر اجتماع سقیفه برگزار شد و بدون توجه به غدیر و بیعتی که با حضرت علی صورت گرفته بود، خلیفه را تعیین کردند.

وی بیان کرد: خلیفه و هم پیمانانش تاکید داشتند که اهل بیت علی (ع) هم باید بیعت کنند ولی چون با مقاومت حضرت روبرو شدند، اقدام به آتش‌زدن خانه فاطمه کردند.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر به خطبه فدکیه اشاره کرد و افزود: این خطبه زمینه‌ساز معرفت‌افزایی است و باید به طور کامل مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: باید از این مسائل درس بگیریم و شناخت خود را افزایش دهیم چرا که چنین اتفاقاتی تکرار می‌شوند و باید بتوانیم راه درست را انتخاب کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935314